Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Kurį modelį pasirinkti?

Forneza šiuo metu turi 3 dujinių krosnių modelius: Maestro 12, Maestro 16, Forno 13. Visi jie skiriasi savo dydžiu, tad reikėtų pasirinkti pagal tai kiek turite numatę vietos krosnelei, bei kokio dydžio picas ketinate dažniausiai gaminti Viena pica iškepa vos per minutę, tad net ir labai didelę kompaniją galima greitai pavaišinti, kad ir su mažiausia krosnimi.

Maestro 12 – modelis, skirtas kepti picoms iki 30 cm. Krosnis yra modernaus dizaino, kompaktiška, todėl puikiai tiks mažai terasai ar kitai lauko erdvei, kurioje vietos yra ribotai. 

Maestro 16 – tai didžiausias Fornezos modelis, modernaus dizaino, skirtas patogiai kepti picoms iki 40 cm. L formos degiklio dėka picos keps tolygiau ir jas reikės rečiau sukinėti kepimo metu.

Forno 13 – klasikinio dizaino modelis, skirtas patogiai kepti picas iki 30 cm. Ši krosnis palaikys stabilesnę temperatūrą vėjuotą dieną, nes turi dureles. Esamų durelių dėka kepimo paviršius įkais tolygiau ir greičiau. Šis modelis turi integruotą termometrą, kuris leis stebėti vidinę krosnies temperatūrą. Tai patogu, kepant kitus patiekalus. Kepant picą, papildomai rekomenduojame matuoti kepimo paviršiaus temperatūrą su Forneza infraraudonųjų spindulių termometru.

2. Ar galima Forneza krosnį naudoti uždaroje patalpose?

Forneza picų krosnys, skirtos naudoti lauke. Tai nurodoma ir gaminio naudojimosi instrukcijoje.

3. Kaip valyti Forneza picos krosnį?

Valymo procese svarbiausias yra kepimo paviršius, todėl valomas būtent jis. Tai darykite naudodami vielinį šepetį su gremžtuku https://forneza.lt/produktas/picos-akmens-sepetys/. Kepimo paviršius gali būti valomas atvėsęs arba karštas kepimo metu (naudokite apsaugines pirštines), kai reikia pašalinti susikaupusius miltų likučius. Kepimo akmuo valomas tik sausuoju būdu, be valiklių ar vandens. Draudžiama jį plauti indaplovėje ar kitu būdu, naudojant vandenį.

4. Ar Forneza krosnyje galima kepti tik picas?


Forneza krosnelėse galima kepti ir picas, ir kitus patiekalus, pavyzdžiui, steikus, jūros gėrybes, daržoves, žuvį, vištieną – viską, kas kepa trumpesnį laiką.

5. Kaip žinoti, kada mano krosnis yra paruošta kepti picą?

Picą rekomenduojame pradėti kepti tada, kaip kepimo pagrindo temperatūra pasiekia apie 320 ir daugiau laipsnių. Kepimo pado paviršius matuojamas infraraudonųjų spindulių termometru https://forneza.lt/produktas/ir-termometras/Tačiau įsidėmėkite, kad picos kepimo laiką lemia ir picos tešlos sudėtis ir ingredientai ant jos. Todėl eksperimentuokite!

6. Kokios žarnos ir reduktoriaus reikia Forneza picos krosnelei prijungti prie dujų baliono? Kur juos įsigyti?

Krosnelei pajungti reikės standartinio reduktoriaus (30 mbar) ir 9mm (3/8″) skersmens apie 1 m ilgio žarnos skirtos dujoms. Reduktoriais ir šlangelėmis prekiauja specializuotos parduotuvės pvz., „Butanas“ ir didieji buities/statybų prekių prekybos tinklai: Senukai, Ermitažas. 

7. Ką daryti, jei kepimo metu krosnis užgeso?

Staigus dujų srauto sumažėjimas arba maža, pulsuojanti liepsna

Galimos priežastys:
1. Trūksta dujų

2. Oro sąlygoms netinkamos dujos

Rekomenduojami veiksmai:

1. Patikrinkite, ar propano bake yra dujų

2. Išjunkite dujų valdymo rankenėlę, palaukite 30 sekundžių ir įjunkite krosnį. Jei liepsna vis dar maža, užsukite dujų reguliavimo rankenėlę ir propano baliono vožtuvą. Atjunkite reguliatorių. Vėl prijunkite reguliatorių ir patikrinkite sandarumą. Įjunkite propano baliono vožtuvą, palaukite 30 sekundžių ir įjunkite krosnį.

3.Pasitikslinkite, ar turimos dujos yra tinkamos jas naudoti minusinėje temperatūroje.

Liepsnos užgęsta

Galimos priežastys:

1. Stiprus arba gūsingas vėjas

2. Mažai propano dujų

Rekomenduojami veiksmai:

1. Nusukite krosnelės priekį nuo vėjo

2. Pripildykite propano balioną

3. Žr. aukščiau esantį punktą „Staigus dujų srauto sumažėjimas“